Embed

Semiz otu

Çok kimse bilmez tarlasından toplanan tazecik  sebzelere sahip olmanın ne demek olduğunu..belkide pazardan en iyisini aldığını düşünür sebzenin meyvenin.. yeni toplandığındaki parıltısını kokusunu canlılığını bilemez..hele onu toplamanın ne kadar keyif verici olduğunu hiç bilemez..

Uzun zaman sonra babanız tekrar birşeyle ekmeye başlamışsa tarlaya..keyifle girersiniz sebzelerin arasına..üzerinizde ne var kirlenirmi dye düşünmeden..o kadar dalarsınız ki o güzelliğe yeteri kadar topladığınız halde bırakamazsınız devam edersiniz kalanlarını da başkalarına vermeyi bahane ederek..arada kırarsınız biberlerin hassas dallarını ve titiz babanız görmesin diye saklayacak yer arasınız kırılmış dalları..ve tabi bir yer bulamaz usulca dibine bırakırsınız biber fidesinin..

dolma biberleri toplarken yanından geçersiniz karpuzların..seyrederken epey büyümüş karpuzları aslında pek te kırmızı olmuyorlar ama yinede niye ısrar ediyor karpuz ekmekte diye geçirirsiniz içinizden..ve bir süre sonra mahçup olursunuz  hayatınızda yediğiniz en tatlı karpuzları yerken ..

gelişigüzel çıkmış semizotlarını toplamak için dalarsınız domateslerin içine o mu güzel bu mu derken sıranın başına çıktığınızı farkedersiniz elinizdeki torba dolmadan..yine geri dönersiniz es geçtiklerinizi toplamak için ve eve döndüğünüzde nefis ekşili bir yemek hayali ile koyarsınız poşeti arabaya..

domates toplamaya gelir sıra..o kadar vakit geçirmişsinizdir ki biberlerle vs.. havanın karardığını farkedersiniz aynı zamanda..bir kaç domates atıp sepete ööff sıkıldım yeter bu kadar dersiniz dönersiniz arkanıza bakarak arabanıza..

son bir kez geri bakıp babanızın tarlanın etrafına çevirdiği ve her defasında parmak izi şifreli bu kapı diye espri yaptığınız tel kapıyı açık unuttuğunuzu farkedersiniz..şifreli kapıyı kapatıp yola çıkarsınız eve doğru...yol üzerindeki artezyenden su bidonlarını doldurup eve varırsınız nihayet..

hafta boyunca yersiniz o güzelim sebzelerin ve babanızın değerini düşünerek...

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !