Embed

Kahvaltı Muhabbeti

Hiç bir kahvaltıda yoktur dostunuzla paylaştığınız kahvaltının tadı.

Çekinmeden ne der diye; Altınay'dan aldığınız, kızınızın tabiriyle çok usta ustaların yaptığı nefis tereyağlı simitlere yalnız reçel ve zeytinin eşlik etmesine rağmen ortak edebilirsiniz onu kahvaltınıza.

Bilirsiniz sizin onunla olduğu gibi, onun da sizinle her ortamı keyifle paylaştığını.Bilirsiniz onun da kahvaltı muhabbeti esnasında ne yediğini ne kadar yediğini farketmediğini.

Ayşe Teyze'nizin Artvin ahududularıyla yaptığı nefis karanfilli reçeli yiyemezsiniz onunla paylaşmadan.Paylaşımın sonunda birlikte yaptığınızdır reçelin kritiğini..ve karanfillin bu reçele ne kadar yakıştığı yorumunu.

Her sıkıştığınızda ilk başvuracağınız kişidir o. Kekinize koyacağınız cevizi hiç çekinmeden alabildiğiniz, gece yarısı demeden kek yollamak için telefonunu çaldırabilidğiniz, kapısına gidebildiğiniz yegane kişi olduğunu bilirsiniz..

Annenizle,kardeşinizle hatta eşinizle bile paylaşamadığınız sıkıntılarınızı yalnız onunla paylaşabileceğinizi, bazen sizi kırmamak için içinden geçenleri diline dökmediğini bilirsiniz.ve varlığına şükredersiniz.Siz ona ne kadar patavatsız davransanız da sizinle her konuştuğunu ölçüp biçip konuşandır.

Bir elin parmakları kadar olmaz dostların sayısı. Bir ya da ikidir en fazla. Hiç korkmazsınız varlığından onun..ondan gelebilecek herhangi bir kötülük olmayacağından şüpheniz olmaz bilirsiniz.

Çok beğendiği çantayı hiç tereddüt etmeden kendinden önce size layık görüp sizin için alabilendir dostunuz.Ve bu güne kadar aldığınız her şeyden daha bir keyifle kullanırsınız o çantayı.

Hülya ablasının kendisine verdiği ketelerin tadına bile bakmadan size ikram edip kendisi yiyemese de "senin rızkınmış " sözünü gönül rahatlığıyla söyleyebilendir..Ve bunun üzerine günlerce tefekkür ortağınızdır.

Sevinciyle sevindiğiniz, üzüntüsüyle üzüldüğünüzdür.En çok ta üzüntüsünün kaynağı olmaktan korktuğunuzdur.Yaptığınız her gafta size kırılmadığını bildiğiniz halde gönülden af dilediğiniz kişidir.

Dikmeniz için getirdiği kumaşı, kendisine hiç sorma gereği hissetmeden istediğiniz yere sarfedebildiğiniz kişidir.Kimseyle paylaşmaya kıyamadığınız şeyleri, kendisiyle paylaşmaktan keyif aldığınız kimsedir.

Hiç susmak bilmeyen hiperaktif kızınıza tahammül edebilen kimsedir.Kardeşini kardeşiniz gibi görüp, kız bu kıyafetle sokağa çıkarsan evde kalırsın diye takılabildiğinizdir.

Bir yandan hayırlı bir kimseyle karşılaşıp yuva kursa diye dua edip, diğer yandan uzağa mı gider acaba diye üzüldüğünüz kimsedir.

Elazığ'dan gelen tulum peynirini ortadan bölüp yarısını ona ayırmadan yiyemediğiniz kişidir.Paylaşamadığınızda ise peynirin masaya her teşrifinde yadettiğiniz kimsedir.

Yaptığınız zeytinin tadına ilk o baksın istersiniz.

Gece yarısı yolladığı karakız köftelerini keyifle indirirken midenize, gıyabında dediğinizdir ellerine sağlık sözünü.

Zaten uzak olan evini daha da uzağa taşıdığı için heniz evine adımınızı atmasanızda kalbiniz başköşesinde oturduğunu bilirsiniz..

Ve her daim kendisiyle konuşmak için bahaneler aradığınızı farkedersiniz.

 

 

 

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !